تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان عنوان كرد:

  بيكاري در استان نگران كننده است

  و رفاه اجتماعی خوزستان" src="http://khouzestan.mcls.gov.ir/icm_content/media/image/2016/09/101629_orig.jpg" alt="" width="545" height="363" />

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ايران را در دنیا در زمینه استخدام‌های دولتی رکورددار دانست و گفت: برای ساماندهی این وضعیت هیچ بخشی بهتر از تعاونی وجود ندارد. 

  سیدنور محمدپور در همایش تعاونی‌های برتر- که در تالار مهتاب اهواز برگزار شد- با تأکید بر لزوم توسعه تعاونی اظهار کرد: در بخش اشتغال مشکل های بسیاری داریم و آمار و وضعیت بیکاری در استان واقعاً نگران‌کننده است و بخش دولتی، شرکت‌ها و تأسیسات قادر به جذب این حجم از افراد بیکار جویای کار نیستند. 

  وی بخش تعاونی را بهترين راه كار براي حل مشكل بيكاري دانست و افزود: روزانه افراد جویای کار بسیاری به مراکز کاریابی استان مراجعه می‌کنند اما دولت تا چه اندازه می‌تواند کارمند استخدام کند؟ کشور در بحث استخدام‌های دولتی رکورددار است. بنابراین چه بخشی بهتر از تعاونی برای حل مشکل بیکاری وجود دارد؟

  محمدپور تصريح كرد: بخش تعاونی می‌توانند این حجم از نسل جوان جویای کار را در قالب تعاونی‌های کوچک ساماندهی کند و این امر، اشتغال خوبی در خوزستان- که تمرکز ثروت در آن قرار دارد- ایجاد می‌کند.

  وي ادامه داد: اشتغال در خوزستانی که یگانه بنگاه اقتصادی دولت است و دولت برای نفت آن برنامه‌ریزی می‌کند با وضعیت کنونی نمی‌تواند توسعه یابد. به همین دلیل نرخ بیکاری به صورت روزافزون افزایش می‌یابد؛ بنابراین باید با ارایه تسهیلات کم بهره جوانان را در تعاونی‌ها سازماندهی و براي آن ها اشتغالزایی کنیم زیرا تعاونی‌ها ظرفیت بالایی در اشتغالزایی دارند.

  وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیار زیادی از جمله دسترسی به آب‌های آزاد، مجاورت با کشور عراق، بنادر و ... در خوزستان وجود دارد که این ظرفیت‌ها می‌توانند مورد استفاده تعاونی‌ها قرار گیرد و این امر مستلزم همکاری تمام مسوولان در روند تخصیص اعتبارات و تسهیلات به بخش تعاونی خوزستان است تاسهم خوبی از این تسهیلات به استان تعلق گیرد.

   مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با تأکید بر ارایه راه کار برای فعال کردن تعاونی‌های غیرفعال گفت: ظرفیت‌های خوبی برای توسعه تعاونی‌های استان وجود دارد اما به درستی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند.

   محمدپور اظهار کرد: باید با جدیت برای رونق و توسعه تعاونی‌ها در بخش‌های مختلف گام برداشته شود و نظارت جدی بر فعالیت تعاونی‌ها صورت گیرد. متأسفانه فرهنگسازی در بخش تعاونی بسیار ضعیف بوده است و باید نسبت به ترویج و رونق فرهنگ تعاون اقدام شود.

   وی بر ضرورت تقویت مدیریت تعاونی‌ها تاکید کرد و گفت: در خوزستان بخش کشاورزی با 1500 تعاونی بیشترین تعداد تعاونی ها را به خود اختصاص داده است و بخش مسکن با داشتن 1100 تعاونی و بخش خدمات با 1050 تعاونی در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. 

  محمدپور با اشاره به وجود 5500 تعاونی فعال در استان خاطرنشان کرد: این تعاونی‌ها 2 میلیون و 450 هزار عضو و حدود 100 هزار فرصت شغلی دارند كه امیدواریم با کمک نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی سهم خوبی از تسهیلات بخش تعاونی دریافت کنیم.

  وي اظهار كرد: مقام معظم رهبری تعاون را چشمه جوشان اشتغالزایی دانسته‌اند. بر همین اساس می‌توان گفت تعاون به معنای اقتصاد مقاومتی، سپردن امور به دست مردم، توسعه اقتصادی، عدالت اجتماعی و ایجاد فرصت‌های شغلی است. 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 شهريور 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160978
 • بازدید امروز :114132
 • بازدید داخلی :8028
 • کاربران حاضر :149
 • رباتهای جستجوگر:341
 • همه حاضرین :490

تگ های برتر