خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

نماينده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس:

  دولت زيرساخت هاي سرمايه گذاري در خوزستان را فراهم كند


  نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت فراهم کردن زيرساخت هاي سرمايه گذاري در خوزستان از سوی دولت تاکید کرد و گفت: حل بسیاری از مشکل های تعاونی‌ها نیازمند عزم جدی است،

  اقبال محمديان در همایش تعاونی‌های برتر- که در اهواز برگزار شد- با گرامیداشت هفته تعاون اظهار کرد: به دلیل وجود صنایع بزرگ در استان نسل جوان ما اشتغال را در استخدام در شرکت‌های نفت، پتروشیمی و گاز می‌بیند.

  وي افزود: بنابراین در صورتی که قصد تحقق اقتصاد مقاومتی در خوزستان وجود دارد باید فرهنگ کار تغییر یابد. به علت شرایط آب و هوایی استان سرمایه‌گذاران میل و رغبتی برای فعالیت در خوزستان ندارند و باید زمینه‌ها و بسترهای لازم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

  محمدیان خاطرنشان کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی نظام اقتصادی ما شامل اقتصاد دولتی، اقتصاد خصوصی و اقتصاد تعاون می‌شود. سهم بخش تعاونی از اقتصاد کشور در برنامه پنجم توسعه 25 درصد تعریف شد اما اکنون این رقم 5 درصد است که نشانگر عقب‌ماندگی بسیار زیاد بخش تعاونی از برنامه پنجم توسعه است. 

  وی تصریح کرد: جذب نیروهای غیربومی توسط شرکت‌های غیربومی- که در خوزستان فعالیت می‌کنند- درد مشترک تمام ما است . پیشنهاد دادیم تا مناقصات پروژه‌های درون استانی- که در سطح ملی برگزار می‌شد- از اين به بعد در سطح خوزستان و با اولویت دادن به شرکت‌های بومی برگزار شود.

  نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیگیر پر کردن سمت‌ها و منصب‌های خالی در سیستم اداری خوزستان هستیم زیرا با رفتن هر فرد از یک منصب در صورت صادر نشدن مجوز جذب برای آن سمت در پایان دوره، فرصتی را از دست می‌دهیم.

  محمدیان گفت: در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری هستیم تا در زمينه بازنشستگی، شرایط سابقه کاری جایگزین شرایط سنی شود و بیش از 90 درصد نمایندگان این مورد را امضا کرده‌اند كه قطعاً بازنگری و اصلاح قانون بازنشستگی باعث حل مشکل های اشتغال جوانان استان خواهد شد. 

  وی همچنین از اصلاح و بازنگری مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون تخصصی عمران خبر داد.


  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : خوزستان ,اقتصاد ,شرکت‌های ,شرایط ,درصد ,استان ,شورای اسلامی ,مجلس شورای ,پنجم توسعه ,برنامه پنجم ,نماینده مردم ,مجلس شورای اسلامی ,
  نماينده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس:

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر