جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

تاكيد رييس مجمع نمايندگان خوزستان:

  صنايع بزرگ استان از تعاوني ها حمايت كنند

      

  رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: باید صنایع بزرگ استان نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و ... را به حمایت از تعاونی‌ها و خرید تجهیزات مورد نیاز خود از تولیدات داخلی استان ملزم کرد.

  عبدالمجيد ناصری‌نژاد در همایش تعاونی‌های برتر با اشاره به جایگاه ویژه تعاون در قرآن کریم و نقش تعاون در ذهن و باور مردم اظهار کرد: انقلاب اسلامی بر اساس تعاون شکل گرفت و پیروز شد و در بیانات امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب نیز تأکید زیادی به بخش تعاونی شده است.

  وی افزود: با وجود تمام مشکل ها در خوزستان محروم، هنوز تعاونگران مانند نخل‌های سر به فلک کشیده ایستادگی و فعالیت می‌کنند. ما به تمام این افراد افتخار می‌کنیم. با این وجود متأسفانه بخش تعاونی تا حدودی مغفول واقع شده و در سایه قرار گرفته است و ما نسبت به این وضعیت ناراضی و نگران هستیم.

  ناصری‌نژاد با تأکید بر لزوم نگاه جدیدی به بخش تعاونی و تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها در وضعیت کنونی با خون‌دل فعالیت می‌کنند و زیر بار مشکل ها و فشارها در حال خرد شدن هستند. بنابراین باید قدرت جدیدی به تعاونی‌ها و بخش تعاونی داده شود و ما در مجمع نمایندگان استان به هر طریقی در خدمت و همراه تعاونگران خواهیم بود. 

  وی عنوان کرد: با توجه به گرفتاری اصلی استان که بیکاری است باید از ظرفیت‌های بسیار زیاد خوزستان که هنوز مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، استفاده کرد. صنایع بزرگ و مادر در طول سال‌هاي گذشته تمام هم و غم خود را صرف خروج و جمع‌آوری ثروت از خوزستان به مركز کردند و در صورت حمایت این صنایع از تعاونی‌ها بسیاری از مشکل های ما در زمینه بیکاری حل می‌شد. 

  نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استقرار صنایع کلان مانند نفت‌، گاز، پتروشیمی، فولاد و ... تنها باعث تخریب محیط زیست، تبعات مختلف اجتماعی، بیکاری و دیگر مشکل ها در استان شد. اگر این صنایع به حمایت از تعاونی‌ها ملزم شوند، از یک سو چرخه اقتصادی خوزستان حرکت خواهد کرد و از سوی دیگر بسیاری از مشکل های بیکاری حل خواهند شد.

   ناصری‌نژاد با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌های اجرای طرح 550 هزار هکتاری در ایجاد صنایع تبدیلی و ... دیگر صنایع برای تعاونی‌های استان، گفت: تعاونی‌ها با وجود فعالیت‌های بسیاری که داشتند به علت بی توجهی و حمایت، با مشکل هایی مواجه هستند.

  وي ادامه داد: وزیر نفت هفته گذشته در میان فعالان اقتصادی بخش خصوصی حوزه نفت استان بر استفاده از ظرفیت صنایع بزرگ نفت تأکید کرد و گفت: باید صنایع بزرگ استان را به تأمین مایحتاج خود از درون استان ملزم کرد. 

  رييس مجمع نمايندگان خوزستان اظهار کرد: خوزستان دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی بی‌نظیري است که این ظرفیت‌ها همه ثروت‌آور هستند و می‌توانند بسیاری از مشکل ها را حل کنند اما متأسفانه مغفول مانده‌اند.


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 شهريور 1395
  منبع
  برچسب ها : صنایع ,استان ,خوزستان ,مشکل ,تعاونی‌ها ,بیکاری ,صنایع بزرگ ,بزرگ استان ,مجمع نمايندگان ,نمايندگان خوزستان ,رييس مجمع ,مجمع نمايندگان خوزستان ,
  تاكيد رييس مجمع نمايندگان خوزستان:

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر